Murat Kurum’a yöneltilen Gazze sorusuna sansür uygulandığı tepkilerine ilişkin Mehmet Akif Ersoy’dan açıklama

HaberTürk TV’de yayınlanan ‘Nedir Ne Değildir’ programında Cumhur İttifakı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na aday gösterilen Murat Kurum‘la yaptığı program nedeniyle eleştirilen gazeteci Mehmet Akif Ersoy’dan açıklama geldi.

Söz konusu programda siyasi sorular hariç birçok konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Kurum’a Gazze ile ilgili bir soru yöneltilmiş, stüdyodan bir sesin “Bu olmaz. Mikrofonu alabilir miyiz?” dediği duyulmuştu. Bunun üzerine genç, sorusunu soramayarak mikrofonu devretmişti.

Video sosyal medyada gündem oldu 

Söz konusu anlar kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Ardından Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabında yayınladığı videoyla açıklama yaptı. Tepkiler üzerine canlı yayın sonrası açıklama yapan Ersoy, “Sadece Gazze sorusunu bölmedik. Bu siyasi bir program değil” diyerek başka siyasi sorulara da izin verilmediğini kaydetti. 

Ersoy, yaşananlarla ilgili olarak kişisel X (Twitter) hesabında yaptığı yeni paylaşımda da şunları söyledi:

“Arkadaşlar bir karar verin, bazı muhalif hesaplar ve trolleri ‘Gazetecilik bitti-yandaş – yalaka Akif, mikrofonu elinden aldı’ falan diye gömüyor. İktidara yakın kimi hesap ve troller de ‘Murat Kurum’a operasyon çekti. Akif güvenilmez biri, Habertürk’e çok dikkat edin’ kafasında.”

TIKLAYIN – Murat Kurum canlı yayında itiraf etti: Ehliyetsiz araba kullandım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x